Kilpailutuloksia

Vuosi 2019

Autoapaja-pilkki 17.3. Pilkkijöitä 120. Tässä 12 parhaan tulokset.

1. Matti Marjanen 1576g 2. Lari Tourunen VKK 1065g 3. Marko Kuusinen VKK 355g 4. Helena Masalin VKK 250g 5. Minja Haapasalo 229g 6. Niko Saastamoinen VKK 218g 7. Timo Ritanen 214g 8. Tuomo Lakanen 184g 9. Jori Vihtalahti YKK 178g 10. Jere Kuusinen VKK 167g 11. Hilkka Niskanen YKK 160g 12. Matti Ikkala 158g

Tilanne 3. osakilpailun jälkeen

Nuoret: 1. Niko Saastamoinen 22p 2. Jesse Niskanen 9p 3. Elmeri Mönttinen 8p 4. Aleksi Mönttinen 7p

Naiset: 1. Raija-Liisa Hämäläinen 33p 2. Helena Masalin 18p

Miesveteraanit: 1. Vilho Kokkonen 48p 2. Kalevi Masalin 42p 3. Juha Paananen 13p

Miehet: 1. Timo Varis 43p 2. Lari Tourunen 42p 3. Marko Kuusinen 28p 4. Henri Isoviita 27p 5. Jari Saastamoinen 24p 6. Pekka Kuivalainen 11p 7. Janne Kantola 10p 8. Mikko Niskanen 9p 9. Jouni Kauppinen 8p 10. Arto Seppälä 7p

Seuran pilkin 3. osakilpailu, joka oli samalla seuranmestaruuspilkkikilpailu. Mustasuo 16.3

Tulokset:

Naiset: 1. Raija-Liisa Hämäläinen 1666g 2. Helena Masalin 679g

Miesveteraanit: 1. Vilho Kokkonen 2359g 2. Kalevi Masalin 1819g 3. Juha Paananen 672g

Miehet: 1. Marko Kuusinen 7925g 2. Timo Varis 5971g 3. Henri Isoviita 4678g 4. Lari Tourunen 4412g 5. Pekka Kuivalainen 625g


Kirjolohicup Lopputulokset

Nuoret:

1. Konsta Repo

Yleinen:

1. Olli Huhtanen 2. Paavo Etelämäki 3. Asko Kaihlanen 4. Esa Katajamäki 5. Roosa Lindblad 6. Pekka Kinnunen 7. Raimo Rossi 8. Ville Repo 9. Jouko Niskanen 10. Seppo Etelämäki 11. Jouni Kauppinen 12. Eetu Rossi

Kiitoksia tukijoille : Pisla Oy, Viitakone Oy, Jouko Rossi

Kirjolohicup 2. osakilpailu 23.2 Tulokset

Nuoret: 1. Konsta Repo 1045g

Yleinen: 1. Olli Huhtanen 9990g 2. Paavo Etelämäki 5980g 3. Roosa Lindblad 4275g 4. Asko Kaihlanen 4055g 5. Pekka Kinnunen 3035g 6. Raimo Rossi 2377g 7. Ville Repo 1891g 8. Esa Katajamäki 1729g 9. Jouko Niskanen 1076g 10. Eetu Rossi 876g

0g : Jouni Kauppinen, Jani Salonen, Risto Kautto, Rami Kautto, Seppo Etelämäki

Scanburger-pilkki 16.2.2019

Tulokset:

Nuoret:

  1. Niko Saastamoinen VKK 171g

Naiset:

  1. Irma Floor YKK 4604g YKK
  2. Merja Kangas 2212g YKK
  3. Johanna Särkijärvi 395g VKK

Naisveteraanit:

  1. Eila Oksanen 2442g Tärppi
  2. Asta Honkonen 2269g LAP
  3. Raija-Liisa Hämäläinen 2235g VKK
  4. Hannele Kotilainen 1919g YKK
  5. Vuokko Tuominen 1841g Virtain Pilkkijät
  6. Hilkka Niskanen 1288g YKK

Miehet:

  1. Timo Varis 2491g VKK
  2. Jari Saastamoinen 2086g VKK
  3. Henri Isoviita 2075g VKK
  4. Hannu Kerkelä 1104g TKM
  5. Mikko Ihanainen 1048g IPK

8. Heikki Markkanen 561g YKK, 9. Marko Kuusinen 423g VKK 10. Marko Urpilainen 358g YKK

Miesveteraanit:

  1. Arto Kääriäinen 5471g Ahvenpojat
  2. Matti Marjanen 3148g Ahvenpojat
  3. Ilkka Tuominen 2592g YKK
  4. Ahti Kekki 1675g TKM
  5. Pekka Lampinen 1528g SaaKo
  6. Kalervo Hytönen 1135g YKK

10. Olavi Niskanen 560g YKK 11. Antti Kero 378g YKK

Suurin ahven-kilpailu:

  1. Henri Isoviita 381g VKK
  2. Ahti Kekki 316g TKM
  3. Unto Närhi 225g Ahvenpojat

Seuran cup-tilanne 2 osakilpailun jälkeen

Nuoret:

  1. Niko Saastamoinen 22p
  2. Jesse Niskanen 9p
  3. Elmeri Mönttinen 8p
  4. Aleksi Mönttinen 7p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 22p
  2. Helena Masalin 9p

Miesveteraanit:

  1. Vilho Kokkonen 32p
  2. Kalevi Masalin 28p

Miehet:

  1. Lari Tourunen 30p
  2. Timo Varis 29p
  3. Jari Saastamoinen 24p
  4. Henri Isoviita 14p
  5. Marko Kuusinen 12p
  6. Janne Kantola 10p
  7. Mikko Niskanen 9p
  8. Jouni Kauppinen 8p
  9. Arto Seppälä 7p

Seuran pilkki-cup 2. osakilpailu, Lökönranta 9.2.2019

Tuloksia:

Nuoret:

  1. Niko Saastamoinen 832g, 11p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 1387g, 11p

Miesveteraanit:

  1. Vilho Kokkonen 1630g, 16p
  2. Kalevi Masalin 509g, 14p

Miehet:

  1. Timo Varis 2012g, 16p
  2. Lari Tourunen 958g, 14p
  3. Jari Saastamoinen 158g, 13p

Kirjolohi-talvicup 1. osakilpailu 26.1.2019 Osanottajia 10, joista 6 sai kaloja.

  1. Esa Katajamäki 4965g
  2. Asko Kaihlanen 3877g
  3. Olli Huhtanen 2292g
  4. Paavo Etelämäki 2242g
  5. Seppo Etelämäki 1074g
  6. Jouni Kauppinen 1068g

Seuran pilkki-cup, 1. osakilpailu, Pihkurin ranta 12.1.2019

Tuloksia:

Nuoret:

  1. Niko Saastamoinen 651g,11p
  2. Jesse Niskanen 168g, 9p
  3. Elmeri Mönttinen 97g, 8p
  4. Aleksi Mönttinen 78g, 7p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 993g, 11p
  2. Helena Masalin 262g, 9p

Miesveteraanit:

  1. Vilho Kokkonen 720g, 16p
  2. Kalevi Masalin 619g, 14p

Miehet:

  1. Lari Tourunen 2055g, 16p
  2. Henri Isoviita 1855g, 14p
  3. Timo Varis 1572g, 13p
  4. Marko Kuusinen 992g, 12p
  5. Jari Saastamoinen 963g, 11p
  6. Janne Kantola 899g, 10p
  7. Mikko Niskanen 798g,9p
  8. Jouni Kauppinen 730g, 8p
  9. Arto Seppälä 421g, 7p