Kilpailutuloksia

VKK Pilkki-Cup 1.osakilpailu 24.2.2024 tulokset

Yleinen: 1) Lari Tourunen 5485g, 16p 2) Marko Kuusinen 5389g, 14p 3) Arto Seppälä 3207g, 13p 4) Timo Varis 3182, 12p

Miesveteraanit: 1) Vilho Kokkonen 2062g, 16p 2) Kalevi Masalin 914g, 14p

Naiset: 1) Raija-Liisa Hämäläinen 2574g, 11p

Seuranmestaruusuistelu 2023 tulokset

Kippari Miehistö Hauki 1 Hauki 2 Kuha Ahven Lohikalat Yht.
1. Lari Tourunen Ilari Tourunen 11065 15548 20808 3732 51153
2. Niklas Kiiski Mika Kiiski, Timo Kiiski 34231 3236 1972 39439
3. Jani Raatikainen Marko Kuusinen 17133 6044 1012 24189

Kalakavereiden rantaongen seuranmestaruuskilpailu, Hännilä 2.9.2023

tulokset:

Nuoret 12v.

1)Elias Tossavainen 134g, 2)Topi Jämsen 52g, 3)Eevi Jämsen 45g.

Nuoret 19v.

1)Senni Niskanen 64g.

Naiset:

1)Merja Jämsen 497g, 2)Raija-Liisa Hämäläinen 128g, 3)Helena Masalin -.

Miehet:

1)Jouni Kauppinen 1015g, 2)Jussi jämsen 943g, 3)Mikko Niskanen 865g, 4)Mika Jämsen 580g, 5)Kalevi Masalin 49g.

VKK Pilkkicup kokonaistilanne 4/4

Nuoret: 1) Jori Kuusinen 20p 2) Joel Tenhunen 18p 3) Niklas Kiiski 11p 4) Jesper Raatikainen 11p 5) Jere Kemppainen 8p 6) Jussi Strandman 0p 7) Elias Oikarinen 0p

Naiset: 1) Raija-Liisa Hämäläinen 31p 2) Johanna Särkijärvi 28p 3) Helena Masalin 24p 4) Anne Kuusinen 11p 5) Raija Ingman 6p 6) Hanna Kumpulainen 5p 7) Pirjo Sirkeinen 4p 8) Katariina Pesonen 0p

Miesveteraanit: 1) Kalevi Masalin 48p 2) Vilho Kokkonen 44p 3) Kalle Juutinen 40p 4) Matti Koskinen 12p

Yleinen: 1) Marko Kuusinen 43p 2) Lari Tourunen 38p 3) Henri Isoviita 38p 4) Arto Seppälä 21p 5) Mika Kiiski 17p 6) Jari Kärkkäinen 17p 7) Markku Pihlajamäki 16p 8) Jani Raatikainen 14p 9) Janne Kantola 14p 10) Jouni Kauppinen 13p 11) Kimmo Vauhkonen 12p 12) Petteri Leppänen 11p 13) Juha Kumpulainen 7p 14) Elmeri Villman 3p 15) Timo Kiiski 2p 16) Tuomas Kemppainen 0p

Seuranmestaruuspilkki, Paniaisniemi 7.4.2023

Seuranmestari 2023 Lari Tourunen

Nuoret: 1) Jori Kuusinen 160g, 11p

Naiset: 1) Raija-Liisa Hämäläinen 1792g, 11p 2) Johanna Särkijärvi 512g, 9p 3) Helena Masalin 457g, 8p

Miesveteraanit: 1) Kalevi Masalin 780g, 16p 2) Kalle Juutinen 625g, 14p 3) Vilho Kokkonen 196g, 13p 4) Matti Koskinen 85g, 12p

Yleinen: 1) Lari Tourunen 5836g, 16p 2) Jere Kuusinen 5690g, 14p 3) Marko Kuusinen 4965g, 13p 4) Arto Seppälä 4951g, 12p 5) Jari Kärkkäinen 571g, 11p 6) Janne Kantola 368g, 10p 7) Henri Isoviita 226g, 9p

VKK Pilkkicup tilanne 3/4

Nuoret: 1) Joel Tenhunen 18p 2) Niklas Kiiski 11p 3) Jesper Raatikainen 11p 4) Jori Kuusinen 9p 5) Jere Kemppainen 8p 6) Jussi Strandman 0p

Naiset: 1) Raija-Liisa Hämäläinen 29p 2) Johanna Särkijärvi 19p 3) Helena Masalin 16p 4) Anne Kuusinen 11p 5) Raija Ingman 6p 6) Hanna Kumpulainen 5p 7) Katariina Pesonen 0p

Miesveteraanit: 1) Kalevi Masalin 46p 2) Vilho Kokkonen 44p 3) Kalle Juutinen 39p

Yleinen: 1) Marko Kuusinen 40p 2) Henri Isoviita 29p 3) Lari Tourunen 22p 4) Mika Kiiski 17p 5) Markku Pihlajamäki 16p 6) Jani Raatikainen 14p 7) Jouni Kauppinen 13p 8) Kimmo Vauhkonen 12p 9) Petteri Leppänen 11p 10) Arto Seppälä 9p 11) Juha Kumpulainen 7p 12) Jari Kärkkäinen 6p 13) Janne Kantola 4p 14) Elmeri Villman 3p 15) Timo Kiiski 2p 16) Tuomas Kemppainen 0p

VKK Pilkkicup 3/4 (Mahtipilkin yhteydessä)

Nuoret: 1) Jesper Raatikainen 819g, 11p 2) Jori Kuusinen 301g, 9p 3) Jere Kemppainen 156g, 8p 4) Joel Tenhunen 73g, 7p. - Elias Oikarinen 0g, 0p.

Naiset: 1) Anne Kuusinen 518g, 11p 2) Raija-Liisa Hämäläinen 514g, 9p 3) Johanna Särkijärvi 394g, 8p 4) Helena Masalin 291g, 7p 5) Raija Ingman 190g, 6p 6) Hanna Kumpulainen 186g, 5p. - Katariina Pesonen 0g, 0p.

Miesveteraanit: 1) Vilho Kokkonen 359g, 16p 2) Kalevi Masalin 252g, 14p 3) Kalle Juutinen 127g, 13p.

Yleinen: 1) Markku Pihlajamäki 608g, 16p 2) Jani Raatikainen 582g, 14p 3) Henri Isoviita 540g, 13p 4) Kimmo Vauhkonen 515g, 12p 5) Petteri Leppänen 512g, 11p 6) Marko Kuusinen 447g, 10p 7) Arto Seppälä 434g, 9p 8) Lari Tourunen 420g, 8p 9) Juha Kumpulainen 380g, 7p 10) Jari Kärkkäinen 335g, 6p 11) Mika Kiiski 323g, 5p 12) Janne Kantola 298g, 4p 13) Elmeri Villman 276g, 3p 14) Timo Kiiski 190g, 2p.

Mahtipilkki 19.3 Muikunlahti. Osallistujia 62, 24 joukkuetta.

Henkilökohtainen kilpailu (15 parasta)

1. Jesper Raatikainen 819g 2. Tuomas Arnberg 735g 3. Markku Pihlajamäki 608g 4. Jani Raatikainen 582g 5. Henri Isoviita 540g 6. Anne Kuusinen 518g 7. Kimmo Vauhkonen 515g 8. Raija-Liisa Hämäläinen 514g 9. Petteri Leppänen 512g 10. Niko Korhonen 480g 11. Marko Kuusinen 447g 12. Roger Lindeman 441g 13. Arto Seppälä 434g 14. Hannu Vesterinen 433g 15. Jori Vihtalahti 429g

Joukkuekilpailu (5 parasta)

1. Team Iikorin isku (Jesper & Jani Raatikainen) 1401g 2. Tunkin taikinat (Tuomas ARnberg & Henri Isoviita) 1275g 3. Köllin kyttääjät (Markku Pihlajamäki & Kimmo Vauhkonen) 1123g 4. Team Tuhmala (Anne & Marko Kuusinen) 965g 5. Team Nimetön (Arto Seppälä & Jori Vihtalahti) 863g

Mimmit pilkkii -tapahtuma 18.3 Myllärinpuisto

Kokonaistulokset:

1. Raija-Liisa Hämäläinen 531g 2. Raija Ingman 299g 3. Hilkka Niskanen 195g 4. Anne Kuusinen 154g 5. Minja Niskanen 150g 6. Miisa Leppänen 137g 7. Heli Marjoniemi 112g 8. Piitu Leppänen 102g 9. Heini Marjoniemi 99g 10. Kirsi Leppänen 92g 11. Hanna Hakkarainen 61g 12. Laura Hirvonen 60g 13. Helena Masalin 27g 14. Elina Argillander 9g 15. Kaarina Sotti 8g 16. Pirjo Sirkeinen 17. Hanna Kumpulainen 0g

Neljän eri kategorian voittajat ja pääpalkintojen saajat:

Suurin yhteistulos: Raija-Liisa Hämäläinen 531g

Suurin kala: Raija Ingman 77g

Pienin kala: Miisa Leppänen 2g

Kilpailun viimeinen: Pirjo Sirkeinen

VKK CUP tulostilanne 2/4

Nuoret: 1. Niklas Kiiski 11p. 2. Joel Tenhunen 11p. 3. Jussi Strandman 0p 4. Jere Kemppainen 0p.

Naiset: 1. Raija-Liisa Hämäläinen 20p. 2. Johanna Särkijärvi 11p. 3. Helena Masalin 9p.

Miesveteraanit: 1. Kalevi Masalin 32p. 2. Vilho Kokkonen 28p 3. Kalle Juutinen 26p.

Yleinen: 1. Marko Kuusinen 30p. 2. Henri Isoviita 16p. 3. Lari Tourunen 14p. 4. Jouni Kauppinen 13p. 5. Mika Kiiski 12p. 6. Tuomas Kemppainen 0p.

VKK CUP 2/4 11.3.2023 Kolima

Nuoret: 1. Joel Tenhunen 330g, 11p. - Jere Kemppainen 0g, 0p.

Naiset: 1. Johanna Särkijärvi 292g, 11p. 2. Raija-Liisa Hämäläinen 97g, 9p.

Miesveteraanit: 1. Kalevi Masalin 439g, 16p. 2. Vilho Kokkonen 341g, 14p. 3. Kalle Juutinen 141g, 13p.

Miehet: 1. Henri Isoviita 1639g, 16p. 2. Marko Kuusinen 164g, 14p. - Tuomas Kemppainen & Lari Tourunen 0g, 0p.

VKK CUP 1/4 21.1.2023 Mustasuo

Nuoret: 1. Niklas Kiiski 76g, 11p 2. Jussi Strandman 0g, 0p

Naiset: 1. Raija-Liisa Hämäläinen 736g, 11p 2. Helena Masalin 345g, 9p

Miesveteraanit: 1. Kalevi Masalin 703g, 16p 2. Vilho Kokkonen 112g, 14p 3. Kalle Juutinen 89g, 12p

Yleinen: 1. Marko Kuusinen 1537g, 16p 2. Lari Tourunen 669g, 14p 3. Jouni Kauppinen 480g, 12p 4. Mika Kiiski 160g, 10p

VKK Seuranmestaruusonki 27.8.2022
Lapset Tulos
1. Elias Tossavainen 580g
2. Eevi Jämsen 36g
3. Topi Jämsen 15g
Naiset
1. Raija-Liisa Hämäläinen 1075g
2. Merja Jämsen 121g
3. Helena Masalin 71g
Miehet
1. Sami Humppi 1174g
2. Mika Jämsen 811g
3. Kalle Juutinen 505g
4. Mikko Niskanen 425g
5. Juhani Jämsen 416g
6. Kalevi Masalin 363g
VKK Seuranmestaruusuistelu 21.8.2022
Kippari (Miehistö) Tulos
1. Marko Kuusinen (Lari Tourunen, Jani Raatikainen) 52850
2. Vilho Kokkonen (Jouni Pappinen) 23546
3. Niklas Kiiski (Mika Kiiski, Timo Kiiski) 22716
4.Tuomo Komu (Roope Kellokangas) 14072
5. Veikka Ala-Kokko (Ville Ala-Kokko) 7188
VKK Pilkki Cup Lopputulokset Pisteet
Nuoret:
1. Joel Tenhunen 33p
2. Niklas Kiiski 11p
3. Jere Kemppainen 9p
4. Jori Kuusinen 9p
Naiset:
1. Raija-Liisa Hämäläinen 33p
2. Johanna Särkijärvi 27p
3. Helena Masalin 11p
4. Anne Kuusinen 9p
Miesveteraanit:
1. Vilho Kokkonen 42p
2. Juha Paananen 29p
3. Kalevi Masalin 16p
4. Kalle Juutinen 14p
Yleinen:
1. Marko Kuusinen 45p
2. Lari Tourunen 41p
3. Arto Seppälä 40p
4. Janne Kantola 39p
5. Henri Isoviita 37p
6. Jouni Kauppinen 22p
7. Elmeri Villman 16p
8. Timo Varis 13p
9. Timo Kiiski 10p
10. Mika Kiiski 0p
VKK Cup 4/4 Seuranmestaruus, Kolima Tulos
Nuoret:
1. Joel Tenhunen 1303g
2. Jori Kuusinen 483g
3. Jere Kemppainen
Naiset:
1. Helena Masalin 2568g
2. Anne Kuusinen 2305g
3. Raija-Liisa Hämäläinen 1145g
4. Johanna Särkijärvi 469g
Miesveteraanit:
1. Kalevi Masalin 1250g
2. Kalle Juutinen 778g
3. Juha Paananen 530g
4. Vilho Kokkonen 37g
Yleinen:
1. Elmeri Villman 2243g
2. Arto Seppälä 1774g
3. Marko Kuusinen 1308g
4. Henri Isoviita 1212g
5. Jouni Kauppinen 499g
6. Janne Kantola 273g
7. Lari Tourunen 139g
Viitasaaren kaupungin avoimet mestaruus 2.4.2022
Naiset Tulos
1. Hilkka Niskanen YKK 3081g
2. Johanna Särkijärvi VKK 2095g
Miesveteraanit
1. Esko Naukkarinen LAP 8017g
2. Ahti Kekki TKM 5924g
3. Arto Kääriäinen LAP 5447g
4. Mikko Ihanainen I-PK 4356g
5. Olavi Niskanen YKK 2859g
6. Antti Kero YKK 1851g
Yleinen
1. Niko Korhonen YKK 2644g
2. Jouni Kauppinen VKK 1626g
PM-pilkki 2022 ABC, Viitasaari
Nuoret Tulos (g)
1. Helmi Korhonen YKK 1726
2. Aatu Keurulainen YKK 1345
Naiset Tulos (g)
1. Kaija Vainio LAP 5267
2. Merja Kangas YKK 4312
3. Asta Honkonen LAP 4020
4. Hilkka Niskanen YKK 2944
5. Sisko Rekonen YKK 2790
6. Hannele Kotilainen YKK 2000
Miesveteraanit 65v Tulos (g)
1. Matti Marjanen LAP 7956
2. Ilkka Tuominen YKK 7842
3. Arto Kääriäinen LAP 6708
...
7. Heikki Markkanen YKK

4975
.
9. Olavi Niskanen YKK

4102
...
15. Antti Kero YKK

2119
16. Kalervo Hytönen YKK 1330
Miehet Tulos (g)
1. Aleksanteri Hietakangas 9941
2. Marko Pollari YKK 8702
3. Niko Korhonen YKK 8458
4. Tomi Tapaninen YKK 6325
...
8. Marko Kuusinen VKK

5624
9. Pekka Korhonen YKK 5479
..
12. Juha Kangas YKK

3776
13. Otto Halttunen YKK 3619
14. Lari Tourunen VKK 3499

Lisää tuloksia täältä.

Autoapaja pilkki 12.3.2022

Suurin kala punnittiin, voittosaaliina 1071g hauki. Pääpalkinto matkasi Vimpeliin Tuomo Lakaselle. Osallistujia yhteensä 69, joista nuoria 11.

Tulokset / Yleinen
1. Tuomo Lakanen 1071g
2. Timo Kiiski 447g
3. Marko Kuusinen 429g
4. Olavi Niskanen 393g
5. Raija-Liisa Hämäläinen 390g
6. Ville Sirkka 351g
7. Pekka Kuivalainen 334g
8. Lari Tourunen 297g
9. Patrik Huikari 216g
10. Arto Seppälä 206g
11. Henri Isoviita 202g
12. Juuso Räsänen 165g
13. Anne Kuusinen 156g
14. Arto Pietiläinen 149g
15. Timo Paananen 131g
Tulokset / Nuoret
1. Jere Kemppainen 113g
2. Dani Pohjonen 83g
3. Tatu Siipola 73g
4. Jori Kuusinen 54g
5. Jesper Raatikainen 39g
6. Iiro Pekkarinen 35g
7. Elias Kuusikko 33g
8. Joel Tenhunen 21g
8. Jenna Pasanen 21g


VKK Pilkki-cup kokonaistilanne 3/4

Nuoret:

  1. Joel Tenhunen 22p
  2. Niklas Kiiski 11p
  3. Jere Kemppainen 9p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 33p
  2. Johanna Särkijärvi 27p

Miesveteraanit:

  1. Vilho Kokkonen 30p
  2. Juha Paananen 16p

Yleinen:

  1. Lari Tourunen 41p
  2. Janne Kantola 39p
  3. Marko Kuusinen 32p
  4. Arto Seppälä 26p
  5. Henri Isoviita 25p
  6. Timo Varis 13p
  7. Jouni Kauppinen 11p
  8. Timo Kiiski 10p
  9. Mika Kiiski 0p

VKK Pilkki-Cup 3.osakilpailu, Muikunlahti 26.2.2022

Nuoret:

  1. Joel Tenhunen 984g 11p
  2. Jere Kemppainen 875g 9p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 251g 11p
  2. Johanna Särkijärvi 9p

Yleinen:

  1. Marko Kuusinen 2356g 16p
  2. Arto Seppälä 1840g 14p
  3. Janne Kantola 1015g 13p
  4. Lari Tourunen 756g 12p
  5. Henri Isoviita 309g 11p
  6. Timo Kiiski 240g 10p

VKK Pilkki-Cup Kokonaistilanne 2/4

Nuoret:

  1. Niklas Kiiski 11p
  2. Joel Tenhunen 11p
  3. Jere Kemppainen 0p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 22p
  2. Johanna Särkijärvi 18p

Miesveteraanit:

  1. Vilho Kokkonen 30p
  2. Juha Paananen 16p

Yleinen:

  1. Lari Tourunen 29p
  2. Janne Kantola 26p
  3. Marko Kuusinen 16p
  4. Henri Isoviita 14p
  5. Timo Varis 13p
  6. Arto Seppälä 12p
  7. Jouni Kauppinen 11p
  8. Mika Kiiski 0p

VKK Pilkki-Cup 2.osakilpailu, Soliskylä Rannantie 19.2.2022

Nuoret:

  1. Joel Tenhunen 278g 11p
  2. Jere Kemppainen - 0p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 1966g 11p
  2. Johanna Särkijärvi 461g 9p

Miesveteraanit:

  1. Vilho Kokkonen 699g 16p

Yleinen:

  1. Marko Kuusinen 2577g 16p
  2. Henri Isoviita 1612g 14p
  3. Lari Tourunen 1279g 13p
  4. Janne Kantola 171g 12p
VKK Pilkki-Cup 1.osakilpailu, Paniaisniemi 23.1.2022

Nuoret:

  1. Niklas Kiiski 2365g 11p

Naiset:

  1. Raija-Liisa Hämäläinen 644g 11p
  2. Johanna Särkijärvi 173g 9p

Miesveteraanit:

  1. Juha Paananen 1150g 16p
  2. Vilho Kokkonen 419g 14p

Yleinen:

  1. Lari Tourunen 2759g 16p
  2. Janne Kantola 2193g 14p
  3. Timo Varis 1803g 13p
  4. Arto Seppälä 1431g 12p
  5. Jouni Kauppinen 814g 11p
  6. Mika Kiiski, Henri Isoviita 0g 0p