Nuorisotoiminta

Lopputulokset

Tytöt 6-8v 1. Saanan Korhonen 25p 2. Piitu Leppänen 21p 3. Janni Niskanen 19p 4. Hilla Koskela 19p 5. Juuli Niskanen 14p

Pojat 6-8v 1. Niklas Kiiski 30p

Tytöt 9-12v 1. Emma Kauppinen 28p 2. Lilli Koskela 22p 3. Senni Niskanen 22p

Pojat 9-12v 1. Jori Kuusinen 28p 2. Eemi Korhonen 26p 3. Pietro Harju 6p

Tytöt 13-15v 1. Miisa Leppänen 28v 2. Kiia Leppänen 20p 3. Helmi Korhonen 18p

Pojat 13-15v 1. Niko Saastamoinen 20p

Emma Kauppinen

Jimi Niskasen saalis YKK:n kilpailussa

Cupin palkittuja

Pisla Junnu-cup 3. osakilpailu 29.2 Lummeniemi

Tytöt 6-8v 1. Saana Korhonen 507g 2. Piitu Leppänen 473g 3. Hilla Koskela 269g 4. Janni Niskanen 262g

Pojat 6-8v 1. Niklas Kiiski 495g

Tytöt 9-12v 1. Emma Kauppinen 430g 2. Senni Niskanen 205g 3. Lilli Koskela 87g

Pojat 9-12v 1.Eemi Korhonen 543g 2. Jori Kuusinen 520g 3. Pietro Harju 42g

Tytöt 13-15v 1. Helmi Korhonen 638g 2. Miisa Leppänen 298g 3. Kiia Leppänen 285g

Pojat 13-15v 1. Niko Saastamoinen 1049g

Pisla Junnu-cup 2. osakilpailu ABC

Tytöt 6-8v 1. Juuli Niskanen 595g 2. Janni Niskanen 449g 3. Hilla Koskela 220g 4. Saana Korhonen 171g 5. Piitu Leppänen 99g

Pojat 6-8v 1. Niklas Kiiski 106g

Tytöt 9-12v 1. Emma Kauppinen 294 2. Senni Niskanen 226g 3. Lilli Koskela 49g

Pojat 9-12v 1. Jori Kuusinen 298g 2. Eemi Korhonen 185g

Tytöt 13-15v 1. Miisa Leppänen 384g 2. Helmi Korhonen 239g 3. Kiia Leppänen 201g

Pojat 13-15v 1. Niko Saastamoinen 421g

Pisla Junnu-cup 1. osakilpailu Porthanin ranta

Tytöt 6-8v 1.Saana Korhonen 899g 2. Piitu Leppänen 437g 3. Hilla Koskela 318g 4. Janni Niskanen 157g 5. Juuli Niskanen 123g

Pojat 6-8v 1. Niklas Kiiski 558g

Tytöt 9-12v 1. Lilli Koskela 418g 2. Emma Kauppinen 304g 3. Senni Niskanen 95g

Pojat 9-12v 1. Jori Kuusinen 716g 2. Eemi Korhonen 381g

Tytöt 13-15v 1. Miisa Leppänen 614g 2. Kiia Leppänen 614g

Pisla Junnu-cupit jatkuu taas tänäkin vuonna. 3 osakilpailua:

1. osakilpailu 15.3 klo 17-18
Porthanin satamassa

2. osakilpailu 22.3 klo 17-18
Abc ranta

3. osakilpailu 29.3 klo 17-18
Lummeniemi.
Kilpailun jälkeen makkaraa, munkkia, mehua, kahvia tarjolla ja loppu cupin palkintojen jako.


Seuran järjestämä Taresi-pilkki 10.3.2019 Lummeniemessä Osallistujia 29. Tulokset:

0-4v 1. Tuuli Hokkanen 861g 2. Oona Isoviita 90g 3. Nooa Isoviita 78g 4. Milla Niskanen 22g 5. Nykäisyt: Jimi Niskanen ja Neea Virtanen

5-7v 1. Saana Korhonen 752g 2. Niko Isoviita 305g 3. Hilla Koskela 292g 4. Miro Isoviita 259g 5. Piitu Leppänen 219g 6. Otto Lehtinen 25g 7. Juuli Niskanen 19g 8. Neea Tenhunen 16g 9.Nykäisyt : Niklas Kiiski ja Elias Tossavainen

8-10v 1. Eemi Korhonen 664g 2. Elmeri Mönttinen 78g 3. Veikka Alakokko 18g 4. Senni Niskanen 16g 5. Janni Niskanen 10g 6. Nykäisyt: Annukka Mönttinen ja Maiju Alakokko

11-14v 1. Helmi Korhonen 782g 2. Lilli Koskela 354g 3. Emma Kauppinen 290g 4. Kiia Leppänen 86g 5. Miisa Leppänen 40g 6. Nykäisy: Aleksi Mönttinen

Huoltajan pienen kalan kilpailun voitti Mikko Niskanen 6cm:n kalalla.

0-4v

5-7v

8-10v

11-14v