Tuloksia 2019
Viitasaaren kaupunginavoimet uistelu-kilpailu 29.9.2019, ABC Viitasaari
8 venekuntaa, joista 6 toi kaloja puntariin.
1)Korhonen Niko, Tapaninen Tomi YKK 71 322p, 2)Kiiski Niklas, Kiiski Timo, Kiiski Mika VKK 39 533p, 3)Kokkonen Vilho, Pappinen Jouni VKK 32 540p, 4)Rossi Seppo, Rossi Arja VKK 22 395p, 5)Varis Timo, Kauppinen Pekka VKK 20 129p, 6)Kuivalainen Pekka, Ihanus Rauno VKK 6 767p
ABC-onki 31.8.2019
Miehet : 1) Kalevi Uusi-Maahi YKK 2826g 2) Martti Paananen YKK 1394g 3) Olavi Niskanen YKK 964g 4) Mikko Niskanen VKK 907g 5) Arto Kääriäinen LAP 800g 6) Timo Varis YKK 775g 7) Väinö Majanen TKM 342g 8) Juhani Sorri PUK 311g 9) Kalle Juutinen PUK 191g
Naiset : 1) Johanna Särkijärvi VKK 779g 2) Marja-Leena Rainivaara TKM 762g 3) Hilkka Niskanen YKK 712g
Viitasaari Cup 2 Myllärinpuisto 25.8.2019
1) Niko Korhonen/Tomi Tapaninen 47710g 2) Lari Tourunen/Toni Rautiainen 41620g 3) Marko Kuusinen/Niklas Kiiski 32915g 4) Jori Vihtalahti/Pasi Arnberg 32285g 5)Elmeri Villman/Jalmari Markkanen 22015+suurin hauki 4770g (5p.) 6) Aleksi Jylhä/Mikko Pajunen11185g 7) Vilho Kokkonen/Timo Kiiski 9740g 8) Kalevi Masalin/Jouni Kauppinen 8965g
Cup tilanne
Seuranmestaruusonki 3.8.2019
Nuoret: 1) Jesse Niskanen 575g 2) Niko Saastamoinen 520g 3) Sanni Niskanen 254g 4) Joona Niskanen 251g 5) Aleksi Mönttinen 45g
Naiset: 1) Minja Niskanen 715g 2) Raija-Liisa Hämäläinen 423g 3) Merja Jämsen 348g 4) Helena Masalin -
Miehet: 1) Jouni Kauppinen 869g 2) Kalevi Masalin 421g 3) Mikko Niskanen 392g 4) Juhani Jämsen 259g 5) Jari Saastamoinen 75g
Seuranmestaruusuistelu 14.7.2019
1) Lari Tourunen / Toni Rautiainen 100 804p 2) Timo Varis / Arto Seppälä 45 793p 3) Juha Kumpulainen / Marko Kuusinen 42 333p 4) Vilho Kokkonen / Jouni Pappinen 39 732p 5) Timo Kiiski / Niklas Kiiski / Mika Kiiski 26 591p 6) Seppo Rossi / Arja Rossi 21 841p 7) Jari Pihlakari / Kimmo Villman 13 904p
Veneongen seuranmestaruus 13.7.2019
1) Mikko Niskanen / Jesse Niskanen 4817g 2) Raija-Liisa Hämäläinen / Niko Saastamoinen3289g 3) Juha Paananen / Lauri Leppänen 2980g
3. Piirin Cup Iponlahti 30.6
Nuoret 15v: 1) Niko Saastamoinen VKK 450g
Nuoret 19v: 1) Aapo Kukko VKK 972g
Naiset: 1) Marja Taipale SaaKo 1201g 2) Kaija Vainio Lap 1002g 3) Hilkka Niskanen YKK 739g 4) Sanna Laulainen SaaKo 532g 5) Sirkka Tamminen Kaira 197g 6) Laila Laitolampi Apojat 148g
Miehet: 1) Pekka Lampinen SaaKo 2541g 2) Matti Kukko Koukku ja Paukku 1332g 3) Sami Humppi VKK 1089g 4) Timo Kässi Kaira 831g 5) Martti Paananen YKK 791g 6) Jari Saastamoinen VKK 684g 7) Mikko Niskanen VKK 640g 8) Timo Varis YKK 609g 9) Antero Tolppila Kaira 600g 10) Juhani Hiekkala SaaKo 545g 11) Olavi Niskanen YKK 505g 12) Kalle Juutinen PUK 493g 13) Arto Kääriäinen LAP 155g 14) Juhani Ventelä PUK 111g
Pm-onki Hännilä, Viitasaari 16.6.2019 Järj. VKK
Osallistujia 56
Nuoret 12v 1) Niklas Kiiski VKK 151g
Nuoret 15v 1) Niko Saastamoinen VKK 1584g 2) Jesse Niskanen VKK 233g 3) Miisa Leppänen VKK 91g
Nuoret 19v 1) Aapo Kukko VKK 1519g
Naiset 1) Raija Huttunen LeKa 707g 2) Marja Taipale SaaKo 366g 3) Jenni Sievänen LeKa 130g...6) Hilkka Niskanen YKK 108 g
Mies Vet. 1) Juhani Hiekkala SaaKo 2410g 2) Jouko Simonaho SaaKo 1729g 3) Kalevi Uusi-Maahi YKK 1375g 4) Taisto Rientonen LeKa 1185g
Yleinen 1) Veijo Hämäläinen LeKa 1276g 2) Rauno Leppänen Kaira 533g 3) Sami Humppi VKK 407g 4) Mauno Mäkelä Karstulan Pilkki 166g 5) Jari Saastamoinen VKK 114g 6) Timo Varis YKK 65g 7) Mika Jämsen VKK 57g...10) Mikko Niskanen VKK 29g
Joukkue:
Nuoret 1) VKK 1. 3336g ( Niko Saastamoinen,Jesse Niskanen, Aapo Kukko) 2) VKK 2. 242g (Niklas Kiiski, Konsta Pulkkinen, Miisa Leppänen)
Naiset 1) LeKa 837g ( Raija Huttunen, Jenni Sievänen) 2) SaaKo 537g ( Sanna Laulainen, Marja Taipale, Laila Laitiolampi) 3) Kaira 62g ( Sirkka Tamminen, Ensi Aikio)
Mies Vet. 1) SaaKo 5021g ( Jouko Simonaho,Pekka Lampinen, Juhani Hiekkala) 2) YKK 1375g (Olavi Niskanen, Kalevi Uusi-Maahi, Martti Paananen) 3) LeKa1 1171g (Erkki Kukko, Markku Korpela, Alpo Koivusalo) 4) Ahvenpojat 525g (Seppo Pakkanen, Pentti Kovanen, Arto Kääriäinen)
Yleinen 1) LeKa1 1314g (Veijo Hämäläinen, Ari Rientonen, Esa Lehtomäki) 2) VKK 550g (Jari Saastamoinen, Mikko Niskanen, Sami Humppi) 3) Kaira 533g (Raimo Autio, Timo Kässi, Rauno Leppänen)
Viitasaari cup 8.6.2019 Muurue
1) Elmeri Villman, Jalmari Markkanen 71651, 15p. Kilpailun suurin ahven 428g 2) Korhonen Niko, Tapaninen Tomi 67084, 9p 3) Paananen Ilpo, Paananen Oskari 35655, 8p 4) Tourunen Lari, Rautiainen Toni 30092, 7p 5) Vihtalahti Jori, Arnberg Pasi 29418, 6p 6) Kokkonen Vilho, Kiiski Timo, Kiiski Niklas 20950, 5p 7) Jylhä Aleksi, Pajunen Mikko 20661, 4p 8) Kuusinen Marko, Puranen Marko 16777, 3p 9) Paananen Juha, Leppänen Lauri 12432, 2p 10) Halttunen Otto 0,1p
Kilpailutuloksia Vuosi 2019
Cupin lopputilanne
Nuoret: 1)Niko Saastamoinen 33p, 2)Jesse Niskanen 9p, 3)Elmeri Mönttinen 8p, 4)Aleksi Mönttinen 7p
Naiset: 1)Raija-Liisa Hämäläinen 44p, 2)Helena Masalin 27p, 3)Johanna Särkijärvi 9p
Miesveteraanit: 1)Vilho Kokkonen 64p, 2) Kalevi Masalin 56p, 3)Juha Paananen 29p
Miehet: 1)Lari Tourunen 58p, 2)Timo Varis 57p, 3)Marko Kuusinen 41p, 4)Henri Isoviita 41p, 5)Jari Saastamoinen 34p, 6)Jouni Kauppinen 29p, 7)Arto Seppälä 20p, 8)Sami Humppi 16p, 9)Pekka Kuivalainen ja Jere Kuusinen 11p, 11)Janne Kantola 10p, 12)Mikko Niskanen 9p
Seuran pilkin 5. osakilpailu Soliskylän uimaranta 31.3
Miehet: 1)Lari Tourunen 2159g, 16p 2)Timo Varis 1495g, 14p 3)Arto Seppälä 1205g 13p 4)Jouni Kauppinen 935g, 12p
Naiset: 1)Raija-Liisa Hämäläinen 1095g, 11p 2)Helena Masalin 39g, 9p
Miesveteraanit:
1)Vilho Kokkonen 1552g, 16p 2)Kalevi Masalin 49g, 14p
Seuran pilkin 4. osakilpailu ABC 23.3.2019
Tulokset
Nuoret: 1. Niko Saastamoinen 4085g
Naiset: 1. Raija-Liisa Hämäläinen 3629g 2. Johanna Särkijärvi 1752g
Miesveteraanit: 1. Juha Paananen 2285g 2. Kalevi Masalin 442g
Miehet: 1. Sami Humppi 8674g 2. Henri Isoviita 7057g 3. Marko Kuusinen 5424g 4. Timo Varis 4984g 5. Jere Kuusinen 4866g 6. Jari Saastamoinen 4794g 7. Jouni Kauppinen 1675g
Autoapaja-pilkki 17.3. Pilkkijöitä 120. Tässä 12 parhaan tulokset.
1. Matti Marjanen 1576g 2. Lari Tourunen VKK 1065g 3. Marko Kuusinen VKK 355g 4. Helena Masalin VKK 250g 5. Minja Haapasalo 229g 6. Niko Saastamoinen VKK 218g 7. Timo Ritanen 214g 8. Tuomo Lakanen 184g 9. Jori Vihtalahti YKK 178g 10. Jere Kuusinen VKK 167g 11. Hilkka Niskanen YKK 160g 12. Matti Ikkala 158g
Seuran pilkin 3. osakilpailu, joka oli samalla seuranmestaruuspilkkikilpailu. Mustasuo 16.3
Tulokset:
Naiset: 1. Raija-Liisa Hämäläinen 1666g 2. Helena Masalin 679g
Miesveteraanit: 1. Vilho Kokkonen 2359g 2. Kalevi Masalin 1819g 3. Juha Paananen 672g
Miehet: 1. Marko Kuusinen 7925g 2. Timo Varis 5971g 3. Henri Isoviita 4678g 4. Lari Tourunen 4412g 5. Pekka Kuivalainen 625g
Kirjolohicup Lopputulokset
Nuoret:
1. Konsta Repo
Yleinen:
1. Olli Huhtanen 2. Paavo Etelämäki 3. Asko Kaihlanen 4. Esa Katajamäki 5. Roosa Lindblad 6. Pekka Kinnunen 7. Raimo Rossi 8. Ville Repo 9. Jouko Niskanen 10. Seppo Etelämäki 11. Jouni Kauppinen 12. Eetu Rossi
Kiitoksia tukijoille : Pisla Oy, Viitakone Oy, Jouko Rossi
Kirjolohicup 2. osakilpailu 23.2 Tulokset
Nuoret: 1. Konsta Repo 1045g
Yleinen: 1. Olli Huhtanen 9990g 2. Paavo Etelämäki 5980g 3. Roosa Lindblad 4275g 4. Asko Kaihlanen 4055g 5. Pekka Kinnunen 3035g 6. Raimo Rossi 2377g 7. Ville Repo 1891g 8. Esa Katajamäki 1729g 9. Jouko Niskanen 1076g 10. Eetu Rossi 876g
0g : Jouni Kauppinen, Jani Salonen, Risto Kautto, Rami Kautto, Seppo Etelämäki
Scanburger-pilkki 16.2.2019
Tulokset:
Nuoret:
1 Niko Saastamoinen VKK 171gNaiset:
1 Irma Floor YKK 4604g YKK 2 Merja Kangas 2212g YKK 3 Johanna Särkijärvi 395g VKKNaisveteraanit:
1 Eila Oksanen 2442g Tärppi 2 Asta Honkonen 2269g LAP 3 Raija-Liisa Hämäläinen 2235g VKK 4 Hannele Kotilainen 1919g YKK 5 Vuokko Tuominen 1841g Virtain Pilkkijät 6 Hilkka Niskanen 1288g YKKMiehet:
1 Timo Varis 2491g VKK 2 Jari Saastamoinen 2086g VKK 3 Henri Isoviita 2075g VKK 4 Hannu Kerkelä 1104g TKM 5 Mikko Ihanainen 1048g IPK8. Heikki Markkanen 561g YKK, 9. Marko Kuusinen 423g VKK 10. Marko Urpilainen 358g YKK
Miesveteraanit:
Arto Kääriäinen 5471g AhvenpojatMatti Marjanen 3148g AhvenpojatIlkka Tuominen 2592g YKKAhti Kekki 1675g TKMPekka Lampinen 1528g SaaKoKalervo Hytönen 1135g YKK10. Olavi Niskanen 560g YKK 11. Antti Kero 378g YKK
Suurin ahven-kilpailu:
Henri Isoviita 381g VKKAhti Kekki 316g TKMUnto Närhi 225g AhvenpojatSeuran pilkki-cup 2. osakilpailu, Lökönranta 9.2.2019
Tuloksia:
Nuoret:
1 Niko Saastamoinen 832g, 11pNaiset:
1 Raija-Liisa Hämäläinen 1387g, 11p
Miesveteraanit:
1 Vilho Kokkonen 1630g, 16p 2 Kalevi Masalin 509g, 14pMiehet:
1 Timo Varis 2012g, 16p 2 Lari Tourunen 958g, 14p 3 Jari Saastamoinen 158g, 13pKirjolohi-talvicup 1. osakilpailu 26.1.2019 Osanottajia 10, joista 6 sai kaloja.
1 Esa Katajamäki 4965g 2 Asko Kaihlanen 3877g 3 Olli Huhtanen 2292g 4 Paavo Etelämäki 2242g 5 Seppo Etelämäki 1074g 6 Jouni Kauppinen 1068g